VisaTranslation

перевод текстов, документов

Информация

Перекладач якої мови потрібен для перекладу документів з Молдови?

23 июнь, 2020 0
І наші перекладачі румунської, і мешканці Республіки Молдова, і мовознавці не мають сумнівів: мова, якою говорять у Молдові, – румунська. Мова, якою говорять в Молдові, відрізняється великою кількістю російських запозичень та слов’янізмів, що спричинене не лише географічним розташуванням, але й історичними особливостями: як тільки територія входила під російський вплив, мова природньо та штучно насичувалась російськими запозиченнями, вивчення її в школі ставало необов’язковим, а через деякий час – взагалі протиставлялось офіційній.

В кінці Першої Світової війни Трансильванія, Бесарабія та Буковина приєднались до Королівства Румунії, але це тривало до 1940 р., коли Бесарабію анексував СРСР. «Два народи – дві мови» - повторювали обкомівці, щоб розірвати зв'язок між тими, хто самоназивався «римлянами» і «римською» мовою говорив.

Незалежна Молдова теж заплутала світ, визначивши «державною мовою латинізовану молдовську, яка де-юре є румунською». Мовне питання ставало актуальним в залежності від того, наскільки проросійським був діючий президент та уряд. Крапку поставив Конституційний суд в 2013 р., який ухвалив, що офіційною мовою Республіки Молдови є румунська. Звісно, румунською мовою.

Доступні матеріали румунською і англійською відрізняються від того, що публікується російською. Можливо тому, що у визнаному лише Росією Придністров‘ї в школах все ще вчать молдавську, а в Молдові – румунську. Та і придністровські документи в Україні не визнаються – їх доводиться брати в Кишиневі по-новому і перекладати з румунської в Україні.

Тому переклад з румунської на українську та з української на румунську для Молдови Ваших документів зробимо, приносьте в офіс чи надсилайте попередньо на e-mail translate@translation.ua - переклад з цієї мовної пари ми робимо і засвідчуємо нотаріально в режимі сьогодні на завтра.
Перекладач якої мови потрібен для перекладу документів з Молдови?
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации. Авторизируйтесь или зарегистрируйтесь пожалуйста, если у Вас ещё нет аккаунта на нашем сайте.