VisaTranslation

перевод текстов, документов

Информация

Чи міняти прізвище при одруженні: практичний аспект

17 апрель, 2019 0

Ст. 35 Сімейного кодексу України дає право вибору прізвища, яким можуть скористатися громадяни, котрі вступають у шлюб, - коментує керівник Вінницького відділу РАЦС Юлія Романенко. Згідно із цією статтею, наречені можуть:

 – залишити своє прізвище;

– взяти прізвище нареченого/нареченої;

– до свого прізвища додати прізвище нареченого/нареченої.

 Якщо подвійне прізвище візьме тільки наречена, вона повинна приєднати прізвище нареченого до свого, а не навпаки.

 

 1. Зміна прізвища – зміна паспорта

Насамперед у місячний термін необхідно поміняти паспорт громадянина України.

Де міняти: новий біометричний паспорт можна буде отримати в територіальному органі Державної міграційної служби України.

Мати з собою: заяву про видачу паспорта; паспорт, який підлягає обміну; 2 фото 3,5*4,5 см з зображенням, яке відповідає досягнутому віку; документи, що підтверджують обставини, на підставі яких паспорт підлягає обміну; квитанцію про сплату державного мита. Протягом місяця новий паспорт має бути готовий.

Витрати: сплата державного мита в розмірі 1 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян = 1*17 = 17 грн.

Адміністративний штраф за порушення терміну заміни паспорта: від 17 до 51 грн.


2. Фіскальні органи

Ідентифікаційний код. За зміни прізвища, імені або по батькові необхідно також у місячний термін відвідати податкову інспекцію. Код залишається колишнім, а довідку про присвоєння видадуть нову (зі вказівкою нового прізвища, імені або по батькові).

Де міняти: місцева податкова інспекція.

Мати з собою: паспорт громадянина України; старий ідентифікаційний код; документ, що підтверджує зміну прізвища, імені або по батькові; заповнену форму, яку необхідно придбати в податковій чи перексерити. Термін отримання нової довідки — 2 тижні.

Адміністративний штраф: за ненадання інформації про заміну довідки про присвоєння ідентифікаційного коду — 85 грн.


3. Закордонний паспорт

Закордонний паспорт із старим прізвищем діє тільки один місяць з дня зміни прізвища. Тому міняти його доведеться обов’язково, тим паче, що відразу після зміни прізвища в Державну прикордонну службу та Інтерпол спрямовується інформація про недійсність вашого старого закордонного паспорта. Тому щоб у візовому центрі не зіткнутися з відмовою у видачі візи через недійсність паспорта або, що ще гірше – отримати відмову на в’їзд прямо на прикордонному контрольно-перепускному пункті, закордонний паспорт слід негайно замінити.

Де міняти: відділення Державної міграційної служби за місцем проживання. Щоб не стояти зночі в черзі, ДМС запровадила електронні черги, записатися до черги на зміну паспорту з 14 листопада 2017 р. для жителів Вінниці можна на їх сайті.


Мати з собою: заяву; квитанцію про сплату державного мита та послуг; паспорт громадянина України; копію реєстраційного номера облікової картки платника податків (ІК); військовий квиток або документ, який його замінює.

Чи міняти прізвище при одруженні: практичний аспект 


4. Банківські договори і картки

Також доведеться міняти банківські договори і банківські картки, і пластикові, і кредитні, і "для виплат”, адже будь-які взаємовідносини з банком мають бути чітко регламентовані з відповідною фіксацією в договорі. Щоб через деякий час не зіткнутися з проблемами при видачі депозиту, термін якого добіг кінця, краще заздалегідь переоформити всі документи у банку на нове прізвище. Це не дасть банку можливості в майбутньому зловживати своїми правами і затримувати або навіть відмовляти вам у виплаті вашого ж депозиту.


Чи міняти прізвище при одруженні: практичний аспект


5. Інші договори та реєстри

Також радимо внести зміни в усі договори, які вами підписані, наприклад, договори страхування або на надання житлово-комунальних послуг і так далі. У випадку ЖКП це не критично, але краще заздалегідь привести документи в порядок, що дозволить уникнути яких-небудь непорозумінь в майбутньому. Обов’язковим є внесення змін до реєстру виборців, інакше на найближчих виборах вам просто відмовлять в конституційному праві волевиявлення на підставі невідповідності вашого прізвища в документах. Зробити це можна у відділенні Державного реєстру виборців за місцем Вашої реєстрації.

Крім того, є низка документів, зміни в які потрібно вносити в зв‘язку зі зміною:

заповіт;

документи, що підтверджують право власності;

членські карти клубів;

дисконтні карти;

медичні карти;

реєстрація та страхування автомобіля;

студентам доведеться міняти залікову книжку, читацький та студентський квитки.

Мати з собою: документ, що підтверджує зміну прізвища, імені; паспорт громадянина України, ідентифікаційний код.


6. Ряд документів, які змінювати не треба:

Перелік документів, для яких для підтвердження своєї особи Вам доведеться надати новий паспорт і документ, на підставі якого змінено прізвище: документи про освіту: дипломи про середню і вищу освіту, дипломи кандидатів і докторів наук, сертифікати про проходження курсів з підвищення кваліфікації і так далі; документи, що встановлюють право на майно. Наприклад, договір купівлі-продажу квартири чи витяг не підлягає заміні, а залишиться в тому вигляді, в якому він і є.

Трудова книжка

Залишається та ж сама, тільки у відділі кадрів повинні внести в неї відповідну поправку.

Водійське посвідчення (обмінюють без здавання іспиту).

Згідно з Положенням про порядок видачі посвідчення водія та допуску громадян до керування транспортними засобами обмін посвідчення водія проводять на підставі документа, який підтверджує таку зміну.

Де міняти: регіональні підрозділи МВС України, ТСЦ

Мати з собою: паспорт; медичну довідку встановленого зразка про придатність до керування відповідної категорії транспортного засобу; екзаменаційну карту водія; посвідчення водія; 2 фото розміром 3,5*4,5 см; квитанцію про сплату вартості послуг (300 грн). Хоча водійське посвідчення законодавчо підлягає зміні за зміни прізвища, імені або по батькові, багато водіїв не змінюють їх — для підтвердження показують документ про зміну. Фактично, міняти їх необов’язково, оскільки вказівка, що вони стають недійсними після зміни прізвища в законодавстві відсутня. Просто при пред’явленні прав і документів на автомобіль буде треба також пред’являти документ на підставі якого змінено прізвище.

Однак якщо Ви часто користуєтесь автомобілем за кордоном, то зважте шанси, чи поталанить Вам на розумного та ознайомленого з нашим законодавством дорожнього поліціянта далеко від Батьківщини. Або запасіться перекладом свідоцтва про шлюб на всі випадки життя.


Якщо все це Вас не злякало - значить ніщо не стане на шляху Вам стати одним цілим. Вперед!

 

А якщо документи, змінені чи попередні потрібно перекласти, звертайтеся до нас.

http://www.visatranslation.ua/main/10-test-tekst.html

Чи міняти прізвище при одруженні: практичний аспект

За фотографії красно дякуємо Volder Production  

 

Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации. Авторизируйтесь или зарегистрируйтесь пожалуйста, если у Вас ещё нет аккаунта на нашем сайте.